Biblioteka harcerska KPW

Biblioteka Kręgu Płaskiego Węzła to seria wydawnicza obejmująca najciekawsze pozycje światowej literatury skautowej i harcerskiej:
  • Strony: 1 2 3 4 5 Następna »
  • 100 pomysłów na 100 zbiórek, czyli życie artystyczne w drużynie, Zdzisław Małolepszy

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Scenariusze zbiórek autorstwa druha Zdzisława Małolepszego - to książeczka o życiu artystycznym Drużyny.
    Cena:17.00
  • Abecadło Indiańskiego Zwiadowcy

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Dr Charles Alexander Eastman (1858-1939), Indianin ze szczepu Santi Siuksów, był lekarzem i pisarzem. Jego dążeniem – oprócz wszech­stronnej pomocy i wsparcia Indian – było przedstawienie wiarygodnego i niezniekształconego obrazu życia Indian oraz wartości cywilizacji indiańskiej w Ameryce Północnej.
    Cena:16.00
  • Co Skauci mogą robić; Robert Baden-Powell

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Książka „Co Skauci mogą robić”, to kolejne „yarns”, czyli gawędy Roberta Baden-Powell’a, własnoręcznie ilustrowane przez autora. BiPi wyraźnie zaznacza, że jest ta książka kontynuacją „Skautingu dla chłopców”. Ta wydana pod koniec lat dwudziestych po raz pierwszy książka, była jedną z najbardziej poczytnych pozycji twórcy skautingu. BiPi napisał i ułożył całą masę historyjek „z życia” w kolejny poradnik dla drużynowych, wskazując zjawiska społeczne w środowisku drużyny, jako źródło poszukiwań inspiracji programowych.
    Cena:23.00
  • Czym są Sprawności hm RP Jadwiga Falkowska

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Trudno sobie wyobrazić metodę harcerską bez Sprawności. Są jej niezbędnym elementem. Sprawności budują podstawy różnych umiejętności i wiadomości, które będzie można świadomie rozbudowywać i uzupełniać o kolejne elementy w życiu. Posiadanie sprawności oznacza, że harcerz, czy harcerka są w danym kierunku już przygotowani, zdobyli pewne najniezbędniejsze umiejętności praktyczne i doświadczenie. Sprawności nie mogą być jednak zdobywane powierzchownie, „zaliczane”, ale rzetelnie i uczciwie.Trzeba nie tylko wiedzieć jak wykonać zadanie, zrobić daną rzecz, ale dokładnie i realnie wykonać wszystko zgodnie z opisem próby na sprawność. Przybywające na rękawie munduru krążki sprawności powinny być powodem do dumy – wyzwaniem i potwierdzeniem zdobytych umiejętności oraz gotowości do służby. Wtedy można oczekiwać, że w chwili ewentualnej „próby realnego życia” noszony symbol sprawności wskaże harcerkę, czy harcerza jako tych, co mogą nieść potrzebną pomoc, czy radę.
    Cena:14.00
  • Domem harcerstwa jest las

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Wydanie książkowe numeru Harcerza Rzeczypospolitej. Kompendium wiedzy obozowej autorstwa znakomitych praktyków obozownictwa harcerskiego. Książka poswięcona pamięci harcerek, które odeszły do Wielkiego Gazdy w czasie tragicznej nawałnicy w Suszku - w 2017 r.
    Cena:14.00
  • Dzieje harcerstwa dla zdobywajacych stopnie harcerskie Grzegorz Skrukwa

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Różnych ujęć dziejów harcerstwa jest w necie bez liku. Za to brakuje zarysu tych dziejów, który może posłużyć do przygotowania zbiórki w zastępach harcerskich, szczególnie od poziomu stopnia ćwika do....stopnia Harcerza Rzeczypospolitej. Jest nadal bardzo dużo mylnie przekazywanych zdarzeń, niewłaściwego nazewnictwa, czy też po prostu przeinaczeń. W wydanym właśnie w ramach Biblioteki Kręgu Płaskiego Węzła "Zarysie dziejów harcerstwa dla zdobywających stopnie harcerskie" druha dr. phm. Grzegorza Skrukwy znajdziecie wyjaśnienia wielu niezwykle ciekawych fragmentów naszej historii. Również liczne biogramy, różne źródła skautingu, w tym puszczaństwo.
    Cena:17.00
  • Gawędy Wilka Ojca

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Dawno już w ZHP nie ukazała się taka książka. Zamiast napuszonych regulaminów, czy też "przepisów na babkę piaskową", druh Janusz napisał kilka gawęd harcerskich, takich OD HARCERSKIEGO SERCA! Te gawędy to głos instruktora, który uważa, że postawą harcmistrzowską, przykładem osobistym i SIŁĄ DUCHA, można formować charaktery młodego pokolenia
    Cena:15.00
  • Gawędy opowiedziane przy ognisku

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    To największy zbiór krótkich artykułów regularnie pisywanych do Skauta95, pisma rozchwytywanego w ramach dynamicznie powstającego Ruchu Skautowego. Baden-Powell głównie odpowiada na wątpliwości, wyjaśnia, radzi Skautmistrzom, czyli drużynowym coraz liczniejszych drużyn, reagując na ich listy, które dosłownie zalewały redakcję. Odpowiadając na zapytania BiPi bardzo widocznie wypełnia nowymi pomysłami i przemyśleniami swoją wizję Skautingu. Od naprawy systemu edukacyjnego, po sugestie głębokich zmian post wiktoriańskiego społeczeństwa. Jego ocena brytyjskiej rzeczywistości jest krytyczna, a sytuacji dzieci i młodzieży wręcz skrajnie negatywna. Skauting w tej początkowej fazie rozwoju widzi jako widzi jako remedium na wszystkie problemy.
    Cena:24.00
  • Gry Skautowe, Robert Baden - Powell

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Gry Skautowe Roberta Baden-Powell’a, to jedna z totalnie „zaczytanych” pozycji twórcy skautingu.
    Cena:21.00
  • Harcerstwo Radykalne Droga Harcerza Marek Kamecki

    Katalog książek|Biblioteka harcerska KPW

    Harcerstwo radykalne - Droga Harcerza" i "Harcerstwo radykalne - Droga Mistrzów". Dwie pozycje, z."tryptyku", bo trzecia część, czyli "Rzeczpospolita harcerska" już wkrótce, autorstwa druha Marka Kameckiego. W trzech swych nowych książkach Druh Marek opisuje swoje wielkoletnie doświadczenia w prowadzeniu drużyny w sposób pasjonujący i budzący niekłamane zainteresowanie, podziw, a czasem chęć polemiki. To tak jak Jego poprzednie książki, zadziorne, krytyczne i arcyciekawe. Po prostu radykalne! Pasjonatom - instruktorkom i instruktorom harcerskiego wychowania nie pozwolą przejść obojętnie!
    Cena:23.00
  • Strony: 1 2 3 4 5 Następna »